SS | destek@abanozmedya.com | Trabzon loading

Kara yollarında şehirler arası yolcu taşımacılığı yapmakta olan firmamız (yönetmelik için tıklayınız); Kısaca bagaj işlemleriyle ilgili özetleyecek olursak, kara yolları mevzuat hükümleri çerçevesinde yolcu taşıma işini gerçekleştirmektedir. Güvenliğiniz için eşyanızı bagaja kendiniz teslim ediniz ve mutlaka bagaj fişinizi isteyiniz. Kayıp eşya ödemeleri bagaj fişi verildiği halde kaybolan bagajlar içindir. Kıymet takdiri yapılmayan valiz vs. eşyaların kaybı halinde en fazla bilet ücretinin iki katı ödeme yapılır.

OTOBÜS BAGAJ HAKKI KAÇ KG?

Yolcularımız için tanınan ücretsiz bagaj hakkı 30 kg’mı aşmamak koşulu ile 2 (iki) adettir. Bu miktarı aşan yükler alınmayabilir. Bagaja teslim edilmeyen eşyaların ( otobüs içinde, koltuk üstü raflarda, koltuk filesinde unutulması, kayıp ve çalınması durumunda tüm mesuliyet yolcunun kendisine aittir. Şehir içi servis araçlarında ve Terminallerimizde emanet olarak bırakılan, unutulan, başka bagajla karışan, çalınan eşyaların tüm mes’uliyet yolcunun kendisine aittir.

GÜLEN TURİZM BAGAJ PROSEDÜRÜ

HASARLI VE KAYIP BAGAJLAR

Yolculuk sonunda, bagaj fişi karşılığı bagaja teslim edilmiş eşyanın çıkmaması (kaybolması) durumunda yolcumuz aynı gün kendisine en yakın GÜLEN TURİZM Terminaline başvurarak Kayıp Bagaj Formu doldurması gerekmektedir. Kayıp Bagaj Formu formun doldurulduğu terminal tarafından Halkla İlişkiler Müdürlüğüne gönderilir. Kayıp Bagaj Formunda yazılı bilgilerin mutlaka doldurulması gereklidir. 15 gün sonra sonuç hakkında yolcu ile görüşme yapılır. Bu zaman içerisinde kayıp eşya bulundu ise eşyayı bulan kişi tarafından yolcumuza teslim edilir veya kayıp eşyası depodan teslim edilecek yolcuya tutanakla imza karşılığında teslim edilir. Bulunamayan kayıp eşyalarla ilgili olarak değer tespiti yapılmışsa değeri, değer tespiti yapılmamışsa en fazla bilet bedelinin iki katı tutarında ödeme yapılmaktadır.

Gülen Turizm’den bilet almak istiyorsanız otobüs bileti arama sayfamızı ziyaret etmenizi öneririz.

Mobil Uygulamamızı Hala İndirmediniz mi?
Biletiniz artık cebinizde, sadece bir tık uzağınızda. Uygulamamızı indirmek için lütfen tıklayınız.
Mobile App